Klub

História klubu

Modelársky areál na Aničke v Košiciach má históriu siahajúcu do druhej polovice minulého storočia. Pôvodne bol vybudovaný pre potreby leteckých modelárov. Areál bol vybavený pre súťažné lietanie s upútanými modelmi modelmi lietadiel. Ploche o rozmere 50 x 50 m dominoval asfaltový kruh a niekoľko prístreškov pre prípravu modelov. Koniec osemdesiatych rokov bol aj koncom využívania tohto areálu leteckými modelármi.

Začiatkom deväťdesiatych rokov sa o areál začali starať automobiloví modelári, ktorí dobudovali v nevyužitej časti areálu prvú trať pre terénne modely áut na diaľkové ovládanie. V areáli sa usporadúvali  pravidelne súťaže terénnych áut (Buggy) v mierke 1:10 na elektrický pohon a po predĺžení trate aj pre kategóriu áut v mierke 1:8 na pohon spaľovacím motorom. Modelársky klub Košice 1, ktorý sa o areál staral usporiadal v deväťdesiatych rokoch celý rad významných súťaži. Za zmienku stoja súťaže Stredoeurópskeho pohára, ktorého sa zúčastnili aj pretekári z Maďarska,  Poľska a Čiech.

Koniec storočia priniesol aj novú kategóriu cestovných vozov Touring Car (označovaných aj podľa známej nemeckej súťažnej série – DTM) a tak sa podnikli kroky na vybudovanie asfaltového okruhu.